روز پدر + اندر احوالات روناکی ..

از کجا شروع کنم که نگفتنیهای زیادی دارم..

اول از همه روز همه باباهای خوب و مهربون مبارک باشه.انشاالله سایه همه باباها بالاسر همه بچه ها باشه.دیر شد ولی خوب ..

از زبان روناکی:بابافرشید و پدرجونها روزتون مبارک.ماچ

 

دختر خوشگلم تا این لحظه یک سال و 9 ماهو و 9 روزه هستی.در واقع 21 ماهه شدی.و کمتر از 3 ماه دیگه تا تولد 2 سالگیت مونده.و چگونه باور کنم که داری دو ساله میشی در حالی که من اصلا گذر زمان و متوجه نمیشم. خدایا شکرت.داری بزرگ میشی و من خیلی دلم برای کوچولو بودنت تنگ میشه.چند روز پیش داشتم عکسهای 9 ماهگیتو نگاه می کردم و چقدر یاد اون روزها رو کردم.هر عکست یاد خاطره واسم بود.اما الان بزرگ شدی و دیگه می فهمی که چی می خوای.و همه جور کاری برام انجام می دی.حوله حموم برام می یاری.. دستمال کاغذی ، سفره، روسری ، کیف،موبایل، هر چی که اسمشو و جاشو بلد باشی واسم می یاری.ممنونم ازت.

 

هر وقت پشه یا یه حشره کوچک ببینی فورا بدو می ری دستمال کاغذی می یاری و فورا با دستمال به جانش می افتی.حالا اگه خودت نترسی که می یای و اینقدر به من می گی که من باید حتما بکشمش.مورچه که توی یه چشم به هم زدن می خوری.تعجب(البته نه بهمین راحتی که گفتم).

 

غذا خوردنت هم شکر خدا بد نیست.البته اگه همش به نون و جی جی(شیر) گیر ندی.کلا موقع غذا سر سفره همه چیز با هم مخلوط میشه.ماست تو لیوان خورده میشه.با چنگال یا پشت قاشق غذا می خوری.با چنگال زیتون می خوری.البته اصلا به گوشت علاقه نداری و من توی سوپ برات می ریزم.میوه هم یه روز دوست داری یه روز نداری.اوایل که زردالو دوست نداشتی بعد که فهمیدی چیه براش گریه کردی که بهت بدم و اما الان اصلا نگاش نمی کنی.کلا با همه میوها اینجوری برخورد می کنی.یه جور ناجور...

 

این روزها خیلی با هم بیرون می ریم .حتی واسه خرید یه چیز کوچک باشه.کلا تو خونه نگه داشتنت از بیرون سختر شده.یه بار هم رفتیم شهر بازی نمو.خیلی بازی کردی و انقدر خسته شدی که به سه نرسیده تو بغلم خوابیدی.فدای اون ذوق کردنات و جیغ کشیدنات و تو بغل پریدنات...

 

یه کتاب عکس حیوانات رو برات خریدم البته عکساش خیلی طبیعیه و به قول خاله شهلا ما که به زور می فهمیم وای به حال بچه.ماهی و سگ و خروس رو خوب تشخیص می دی.البته حیوانات رو با صداشون نشون می دی تا اسمشون.و نکنه جالب اینه که توی صدای حیوانات که صدای گاو(ما) و صدای گوسفند(بع) از همه راحتره تو اصلا نمی گی ولی بر عکس صدای گنجشک (جیک جیک) و صدای خروس(قوقولی قو) که سخته رو خوب می گی.بیرون از خونه هم هر حیوان  و با انگشتت و صداش و با ذوقت نشون می دی.

 

از رعد و برق خیلی می ترسی.و فورا می پری تو بغلم.چند روزه که هوا خیلی سرد شده با اینکه توی تیرماه هستیم هوا یهویی خیلی سرد شده و کولرها رو خاموش کردیم و پنجره ها رو هم بستیم.رعد و برقو کلا اینجور صداها رو اصلا دوست نداری.

 

از خوابیدنت برات بگم که دل پری دارم.2 ساعت طول می کشه تا بخوابی.اخر سر هم خودم زودتر از تو می خوابم.هی بغل می خوای هی اب می خوای هی شیر می خوای دوباره بغل دوباره شیر ......خمیازه......وای اخر سر هم یهو می خوابی.بعداز ظهرها که به زور می خوابونمت.وبعضی روزها که اصلا نمی خوابی.......البته این مشکل رو وقتی کوچولو بودی هم باهات داشتم.نمی دونم شاید من بلد نیستم بخوابونمتنگران

 

یه سی دی خاله ستاره برات گرفتم که خیلی دوسش داری و مدام باهاش می رقصی.تا اهنگش  تموم میشه فورا منو نگاه می کنی و با دستت اشاره می کنی که می خوام..تازه دست منو هم می گیری که بیا با هم برقصیم...چرخیدن رو خیلی دوست داری.و بعد از چرخیدن تعادلت بهم می خوره و خیلی دیدنی میشی.

بابا و مامان و ادا و اما و اقا و عمو عمه و اینجاست و اونجاست و جیک جیک و قو قو و وز و جز کلماتیه که میگی.هنوز خیلی تو حرف زدن پیشی نگرفتی.امیدوارم که خیلی زود حرف بیای.لحظه شماری می کنم...

 

 

 

 

4 تا دندون دیگه دراوردی و 16 دندونه شدی.باشد که مبارک باشد.قد و وزنت رو هنوز نگرفتم ولی به نظرم قدتت چند سانتی رشد کرده.

 

 

 

گلکم فعلا تا اندراحوالات بعدی بای.دوست دارم خیلی....

شکرت خدایا.......

 

 

 

/ 1 نظر / 2 بازدید