روناکم

با رفتن دخترم به مهد کودک تقریبا همه چیز توی خونه ما شکل منظمی به خودش گرفته.همین که شبها زود می خوابه و صبحها هم زود بیدار میشه و سر یه ساعت مشخصی نهار یا شام می خوره این خودش خیلی کمک می کنه به سلامتیش.

تازه فکر می کنم وقتی بچه ها صبح زود بیدار میشند تا موقع ظهر مرتب توی یخچالند و هی می گند من گشنمه ..من گشنمه...اخه وقتی صبح دیر پاشند مثلا 10 صبح و اون ساعت صبحانه بخورند خوب 2 ساعت بعداش ناهاره دیگه.دیگه چیزی نمی خورند.روناک هم همین طوره.پنجشنبه ها و جمعه ها که تعطیله مدام توی یخچاله.من که ازین وضعیت کلی خنده ام می گیره.پس مامانهای دوستان وبلاگیم اخه می خواند که بچه هاتون خوب غذا بخورند و تپل و مپل شند حتما به زود خوابیدن و زود بیدار شدن عادتش بدین.شاید روزهای اول کمی سخت باشه ولی بعد خودش راس همون ساعت خسته می شه و می خوابه.(اینون گفتم واسه دوستای گلم که می دونم بعضی هاشون همچین مشکلی دارند.)

اما حالا مهد دخترم که خدا رو شکر راضیم.یک ماه ازمایشی هم تموم شد و قرار شد برای تمام سال اسمشو بنویسیم.

دخترم از پس عادت به مهد رفتن کرده که وقتی پنجشنبه و جمعه میشه گریه می کنه که نگو.می گه من برم مهد ..من برم بازی کنم..من برم پیش دوستام.. من دوست دارم..

مربیهای مهد هم خیلی ازش راضیند و هم خیلی دوسش دارند.

خدا رو شکر تو حرف زدنش هم خیلی تغیرلت دیدم.شعر عمو زنجیر باف و یه توپ دارم قلقلی رو یاد گرفته.شمارش هم تا 10 خودش بلده .تا بیست هم با کمک من کمی بلده.  خدا روشکر.

صلوات فرستادن هم یاد گرفته.الان دیگه جملاتش قشنگتر شده و خیلی قشنگ هم حرف می زنه.حرف زدنهاش هم سوالیه؟هم تعجبی؟بهضی اوقات می خوام قورتش بدم ولی جلوی خودمو می گیرم.

مربیش می گه تو ی مهد به ما می گه ماکا درست کنیم براش(همون ماکارونی) یا می گه تخم ارگ (تخم مرغ )درست کنیم.خلاصه می گند یه اشپز دربست می خواد براش غذا درست کنیم.

خدارو شکر فعلا همه چیز خوب پیش میره.خدا کنه تا اخر هم خوب پیش بره.

اما اینو بگم که از وقتی رفته مهد تو خونه شیطون تر هم شده.و مرتبا موقع بازی کردن باید پیشم باشه.اگر هم بخوام برم توی اشپزخونه از من جلوتر میره روی کابینت کناز گاز میشینه.حالا من هی می گم بیا پایین مگه گوش می کنه..

یه روز پدرجونش رفت دنبالش مهد کودک که بیارتش خونه. مگه اومد .به مربیش می گفت یا بابا فرشید بیاید یا مامان نازی.کلی هم گریه کرده بود اون روز.(بیچاره پدرجونش با چه ذوقی رفته بود دنبالش.)

روناک زیاد به خوردن حبوبات علاقه نداره.از بچگی هم هر وقت می خواستم بهش بدم فورا کیفمو می زاشتم جلوش تا با مخلفاتش بازی کنه و من هم حین بازی بهش غذا می دادم.الانا هم همین شکلی و این عادت از سرش نرفته.هروقت عدسی یا لوبیا براش درست می کنم خودش می ره کیفمو می یاره و با پولهاش بازی می کنه و هروقت هم سیر شد خودش پولها رو می زاره تو کیفمو به من می گه مسی.. ایس شدم.(مرسی سیر شدم) شدم.

یه روز کنار پنجره بود که یهو اومد تو اتاق به من می گه مامان نازی  ماشین بابا ابیشه.(یعنی شبیه ماشین بابارو دیدم.).جدا که شبهش بود فقط رنگش فرق می کرد.

هنوز که هنوزه با الف گذاشتن روی کلمات بیشتر کلماتشو می گه.مثل:

ابیشه(شبیه)، ایس شدم( سیر شدم) ،اور  آقه (قورباغه) ، مخل(ملخ) ،اخچال (یخچال)

.

راستی کمی موهاشو کوتاه هم کردم اخه هر وقت می رفت مهد سنجاقسر هاشو گم می کرد من هم مجبور شدم کمی کوتاش کنم.البته به نظر کم می یاد ولی از پس کوتاه کردم تا زیر گوشش اومد.عکس که فعلا نمی زاره بگیرم.اگه می دونستم می خوام اینقدر کوتاه کنم حتما می بردمش ارایشگاه.

در ضمن مهدش هم گفته که باید یونیفرم مخصوص بپوشه.حالا تصورشو بکنیم یه بچه با قد 92 سانت و یه کله مثل فندق چه شکلی میشه وقتی بخواد مانتو و شلوار و مقنعه بزاره.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خدا جونم مواظب همه بچه ها باش.شکرت.

 

روناک:مامان نازی من درس دارم.

 

/ 3 نظر / 2 بازدید
محبوبه

چه خوب ماشالله بهش، آفرین خاله جای تبریک داره روزیتا جونم. عالیه. کوتاهی موهاشم مبارکش.

مامان دینا

عکس زییایی بود . خیلی خوبه که این همه به مهدش علاقه منده